| anonim_4396 a întrebat:

Am primit o amenda acum cateva luni in Olanda (am platit-o bineinteles pe loc) si azi am primit un plic intr-o alta limba privind amenda respectiva. Am incercat sa traduc dar nu prea mi-a iesit... Ce vreau sa va intreb este : Unde se pot plati amenzile facute in afara tarii? Scuzati categoria dar nu prea stiu unde ar trebui incadrata intrebarea. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e platita si e tot de la ei fa un recurs la politia rutiera sau la srpciv din orasul tau, nu cumva sa te fi prins radaru in alta tara fata de Olanda.

| pestisorulauriu a răspuns:

Poate fi un soi de factura sau PV al amenzii platite. Adreseaza-te Brigazii de politie rutiera.

| Serye a răspuns:

Fa-i o poza si posteaz-o aici. Daca este scrisa in "dutch" ti-o traduc eu, pe loc happy