| xDanyxDany a întrebat:

am un atv de 110cc si i s-a desfacut un surub de la statorul de la magnetor si acel surub mi-a stricat toate bobinele, am schimbat bobinele si acum am constat ca nu mai trage la fel ca inainte la deal, inainte tragea fara probleme pe o panta de 30 de grade dar acum urca dar nu mai are putere si se opreste, ce este de facut? dau funda cui ma ajuta cu problema asta

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut xDany, tu ai schimbat doar bobinele sau tot statorul $ Incearca si monteaza-i un stator original, nu costa o avere!

| xDanyxDany explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Am cumparat un stator nou acum 2 luni in urma si acel stator mi l-a stricat, cel vechi l-am schimbat pentru ca s-a spart chestia aia neagra care da pornirea, si acum am montat bibinele de incarcare de pe cel vechi si au aparut problemele