| Rares1223 a întrebat:

Am un Fiat Punto din 2002, motorizare 1.2 8v. Si am probleme cu vitezometrul si kilometrajul. Acul de la vitezometru nu functioneaza normal adica eu merg in jur de 50-60 km/h si imi imdica 18-20km/h. Daca depasesc 100 imi arata undeva la 24-25km/h. Din cauza indicatorului de viteza banuiesc nu imi indica nici km parcursi adica fac 50km si imi indica ca am facut 10. Toate acestea dupa ce am pierdut cipul din cheie si mi s-a "refacut" ECU. Precizez ca am facut Aliniere CAN la reprezentanta am scapat de palpaitul din bord insa vitezometrul tot nu merge. Sa fie de la ABS? insa nu am eroare... Si totusi de ce se ridica pana la 20km/h?

1 răspuns:
| RoyalJakiro a răspuns:

Probleme specifice pot fii: Cablul, Senzorul de viteza (care se gaseste langa planetara) sau o siguranta.