| FlorinCatalin95 a întrebat:

am un malaguti f10, am o problema cu el,imi curge ulei pe la toba si nu stiu ce sa ii fac,setul ii nou, va rog sa ma ajuta-ti:sadsad

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Nu dacă era fisurat pistonu nu iți mai pornea scuteru și scoate sunete foarte ciudate, nu iti arde bine uleiu si ti-l arunca pe toba evacuarea tobei e în sus și sta uleiu în toba, iese și uleiu pe unde poate

8 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Schimba garnitura, daca n-ai faci una din snur de azbest.

| KaPy2 a răspuns (pentru viotedy):

Ce treaba are garnitura cu uleiu pe la toba?, dacă garnitura nu e buna "huruie" scuteru când e pornit, el nu cred ca are uleiul bun și nu îl arde, îl arunca pe evacuare, mai trebuie și el sa pună toba în foc sa ardă tot uleiu, dar cu timpu o sa-i curgă iar

| viotedy a răspuns (pentru KaPy2):

N-am inteles, am crezut ca arunca ulei pe unde e prinsa toba.

| viotedy a răspuns (pentru KaPy2):

Si nu se arunca chiar asa in foc, ca are niste filtre in interior care se strica si daca e inox se face...

| KaPy2 a răspuns (pentru viotedy):

Ma toba ii scuipa uleiu pentru ca nu îl arde ca-lumea, e de proasta calitate, la atâta depunere de ulei mai da afara, el trebuie so pună în foc sa ardă tot uleiu ala și nu mai are treaba ceva timp happy

| KaPy2 a răspuns:

Stai liniștit,ai consumu mare de ulei,nu ți-l poate arunca pe toba ca e înclinata,pune-o și tu în foc sa arzi uleiu din ea, e plina de ulei, de asta iți curge din ea, nu-i nicio problema, ai ungerea bunawinking

| FlorinCatalin95 explică (pentru KaPy2):

Mi-o zis un prieten ca poate sa fie fisurat pistonu, de aia imi curge ulei, poate fi si varianta asta?

| KaPy2 a răspuns (pentru FlorinCatalin95):

Nu dacă era fisurat pistonu nu iți mai pornea scuteru și scoate sunete foarte ciudate, nu iti arde bine uleiu si ti-l arunca pe toba evacuarea tobei e în sus și sta uleiu în toba, iese și uleiu pe unde poate

| benyy87 a răspuns:

Trebuie sa al duci la un servis autorizat sa ati regleze carguratorul pentru puterea motorului pe care l-ai schimbat. bafta