| Hermann_Alex_1999 a întrebat:

am un piaggio free, motorul a mers perfect dar am cazut odata cu el si s-a rupt toba. Am sudat-o si nu i-am pus bine pistonul. Cand am dat la pedala s-a blocat, am dat jos din nou cilindru, iar pistonul a fost un pic intepenit, l-am scos si s-a rupt in 2 colturi. L-am pus inapoi cum trebuia si nu mai pornea, i-am schimbat pistonul si tot la fel, i-am bagat si in cap dar nimic... Mentionez ca daca dau la pedala, compresia se aude incet si se aude ca un scartait, oare se aude incet pentru ca i-am pus toba inapoi?

2 răspunsuri:
| Danteslaw a răspuns:

Poti sa-ti iei adio de la motor, mai bine il schimbi...

| Hermann_Alex_1999 explică (pentru Danteslaw):

Am rezolvat problema. Am luat piston si secmenti noi si la prima pedala a luat-o. Oricum mersi.