| cosminnick3000 a întrebat:

Cat m-ar costa sa repar un Vw Jetta din 1981?
Trebuie sa ii cumpar o baterie, sa ii cumpar un geam lateral pe stanga, sa o revopsesc si sa o inmatriculez.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ovidiu8msn a răspuns:

Baterie 300-500 lei, vopsire 700-1. 000lei, inmatriculare probabil dublul valorii masinii.

| Braunion a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Vopsire 1000 lei? Poate la un service de cartier cu vopsea Savana cu teflon...
Nu-i asa simplu sa vopsesti o masina. Trebuie dat chitul ala jos, pus ce se pune acum in loc de chit, lasat la uscat si abia apoi vopsita si bagata in cuptor. Altfel, sare vopseaua de pe ea la prima spalare.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru Braunion):

Am avut service auto vreo 10 ani (tinichigerie-vopsitorie). Cred ca stiu ce vorbesc.

| Braunion a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Eu stiu cat mi-au cerut cei de la Meridian ca sa-mi vopseasca masina. Am facut-o pe casco, nu eram nebun sa dau atatia bani din buzunar.

Normal ca o poti vopsi si mai ieftin, dar o sa regreti dupa prima spalare.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru inmatriculare, vezi raspunsul de aici:http://www.tpu.ro/......mc-euro-2/

| Braunion a răspuns:

Pai numai vopsitul este 10000 RON. Inmatriculatu mai e si ala o caruta de bani... Tre sa fii putin trilulilu sa bagi atatia bani intr-o masina care nu mai face nici 300 Eur.