| Daniel09857 a întrebat:

ce părere aveți despre Audi A8 2007? Este o mașina fiabila? Motorul de 3.0 diesel e bun? Ce alte defecte poate avea? Ce mașina ați alege între? AUDI A8, Vw Phaeton, Mercedes S 350d? Toate din 2006-2007

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Mercedes S350 asta e cel mai bun din cele aratate de tine. Urmeaza audi A8, toate masinile astea sunt de f buna calitate,nu sunt forjate de oamenii care le-au avut, o astfel de masina nu o cumpara oricine, plus de asta astia tinerii nici nu prea is curiosi de masini genul asta, motiv pentru care lumea vorbeste car fi masini de batarni laughing asta pentru ca aia tinerii normal ca nusi pot permite astfel de masini, chiar parintii cu bani destui nu ia progeniturii o masina ca asta laughing
Cand vorbesti de masini genul asta A8, S si alte OZN-uri sa fii sigur ca astea sunt masini nu stifturi laughing.Ce ar fi de evitat? Sa stii a cui a fost masina.De ce zic asta? Masinile astea mai sunt cautate si de arabi, de indieni si astia nu stiu ce le fac frate dar le pune capac laughing deci e de evitata sa cumperi o masina care a fost folosita de un arab, de un indian, astia nu stiu ce fac dar strica orice masina pe care pun mana laughing
Deci daca as alege as lua mercedes clasa s, BMW seria 700 sau audi a8, cam asta ar fi ordinea.Dar sa aiba motoare mari, un motor mare este mult mai fiabil cum zi/ci tu decat rasnitele astea dealde 2 litri sau pana in 3 litri.Tot ce trece de 3, 5 litri sunt motoare adevarate.Bine ca si consumu e mare dar ce mai conteaza cand ai bani de masina aia,combustibilu nu se mai ia in seama.
Masinile astea nu au defecte,sunt facute din materialele cele mai bune.Ce nu imi place la audi este ca la interior materialele sunt slabe,se rup usor,ma refer la palstice la tot ce e pe la interior,asta comparativ cu bmw si mercedes la care tragi cu forta de orice si nici deal dracu daca se rupe laughing spun asta din experienta,la audi se stica cate ceva la interior stand asa fara sa atingi macar laughing
Deci bmw si mercedes au materiale mai bune ca audi, body, plastice etc.
Cauta sa aiba motor mare, nu te lua dupa povestile ce le zic unia, aia nu au avut, umbla doara cu trotinete dealde 1 litru si normal el aia stie laughing ia sa mergi cu o masina cu motor de 4, 5 sau 3.5 sa vezi cum e, nu se compara cu tot cu turbo de la astea de 2 litri sau alte desene animate laughing Ia sa mergi cu una de 6 litri laughing care mai are si turbo laughing atunci sa vezi cum e.De la audi cred ca ala de 4.2 litri e mai bun, dar merge si ala de 3, cred ca sunt care au turbo si care nu au, bine ce zic eu sunt pe benzina, nu stiu astea diesel.

7 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

In general nu iti recomand un motor mare.
Daca vrei ceva mare, cu motor de 3.0 te poti duce catre audi a6 c7/c8, bmw 535d e60/f10

| Vali011201 a răspuns:

Salut,
Am detinut un Vw Phaeton din 2005 3.0 D, consuma cam mult 13, 14, 15% in oras si sub 9% nu prea scoteai la drum lung, insa problema mare a fost cutia de viteze la 300. 000Km a picat.

Am detinut si S-Class 220 masina a scoate un consum extrem de bun 8% la drum lung si maxim 12% in oras, in afara de consumabile nu am schimbat nimic la ea, masina ofera un confort exceptional, singurul dezavantaj ar fi costurile de intetinere destul de ridicate ffind Mercedes.

Audi nu am detinut si nu pot sa spun nimic despre el happy

Sper ca te am ajutat.

| Daniel09857 explică (pentru Vali011201):

Mercedes S 220? Nu exista, nu exista acest model de S, poate E class, iar VW Phaeton, motor de 3.0 consum de 14-15%? E un consum constant? Asta doar dacă mergi cu mașina in talpa mai mereu, Vw Phaeton, in oraș, am citit pe alte forumuri ca maxim 12-12.5 consuma, cam cât un Q7 cu același motorizare

| Vali011201 a răspuns:

S250 pardon, si refritor la consum asta era consumul in oras, mers in D nu pe Sport.

| adelynaaru a răspuns:

Maşna e bună. Fratele meu are aşa maşină.E foarte bună