| jackie12345 a întrebat:

Bună TPU!
Ce ulei de motor îmi recomandați pentru Skoda Fabia 1.2 HTP din 2006?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Atata timp cat e acelasi tip(5W40), poti pune orice producator, dar de preferat e sa nu combini un ulei semi-sintetic cu unul full sintetic, adica 10W40 cu 5W40.

Da, pe mine Ravenol m-a convins, se vede pe ulei ca este de calitate, au doar o fabrica in Germania si nu pot fi contrafacute, pe fiecare bidon este scris un cod unic prin care esti sigur ca uleiul este original. Pana si la atingere se simte mai bine, cand il intinzi pe degete.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Castrol Magnatec C3 5W40 – 3L

| Frank51 a răspuns:

5W40, daca nu te intereseaza producatorul eu recomand Ravenol.

| jackie12345 explică (pentru Frank51):

Aral High tronic 5w40 este okay? Am citit că e norma Porsche

| Frank51 a răspuns (pentru jackie12345):

E ok orice producator, dar eu personal nu as baga in masina mea altceva decat Ravenol, but that's just me.

| jackie12345 explică (pentru Frank51):

Ravenol e cel mai okay?
Și e problemă dacă acum bag Aral 5w40 și data viitoare Ravenol 5w40?

| SoulReaver a răspuns (pentru jackie12345):

E ok si Aral atata timp cat il schimbi la timp.

| Frank51 a răspuns (pentru jackie12345):

Atata timp cat e acelasi tip(5W40), poti pune orice producator, dar de preferat e sa nu combini un ulei semi-sintetic cu unul full sintetic, adica 10W40 cu 5W40.

Da, pe mine Ravenol m-a convins, se vede pe ulei ca este de calitate, au doar o fabrica in Germania si nu pot fi contrafacute, pe fiecare bidon este scris un cod unic prin care esti sigur ca uleiul este original. Pana si la atingere se simte mai bine, cand il intinzi pe degete.