| xDanyxDany a întrebat:

cum pot pune o pedala de pornire pe un motor de atv de 110? asta e motorul: https://www.google.ro/......ps?/search

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa pe cineva specializat in mecanica sa rezolve problema.

| xDanyxDany explică (pentru mgtow):

Asta nu e raspuns, crezi ca eu nu am apelat la un mecanic? dar ma taxeaza mult, eu ma pricep foarte bine, dar nu am varsta ca m-as angaja la service si maine dar ceea ce vreau eu sa fac este o improvizatie si eu am intrebat pe cei care au mai incercat sau pe cineva care a mai incercat asta

| ombladon a răspuns:

Nu poti pune, nici macar nu cum sa pui pedala, ca sa nu mai vorbim de semiluna, rac...

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Dani, nu prea exista solutii la problema ta, decat schimbarea motorului. Daca era un motor Suzuky de 400 era altceva, cei de la Yoshimura produc astfel de kit-uri si costa in jur de 400 de euro. Doar schimbarea mororului cu unul ca acesta:
www.pitbikeshop.it/motori-completi-motore-yx-140-1p56.1.8.12.gp.172.uw.aspx