| anonim_4396 a întrebat:

doresc a-mi achizitiona un opel corsa din 1999 motor 1.0. cineva cu o parere? mai are cineva asa ceva? sunt bune?

4 răspunsuri:
| hashu1985 a răspuns:

Salut. cauta macar 1.2 o sa-ti para rau daca iei 1.0 e mult subdimensionat nu trage deloc, iar impozitul si asigurarea sunt insignifiant mai mici la 1.0 ca la 1.2 nici consumul nu-i mult mai mare, e vorba de maxim 1% intre 1, 0 si 1, 2... parerea mea. Bafta

| johnsmith1890 a răspuns (pentru hashu1985):

Pe mine ma intereseaza consumul si costurile de intretinere tongue puterea nu prea dar mersi de sfat. am sa ma mai uit

| hashu1985 a răspuns (pentru johnsmith1890):

Nici motorul de 1.0 nu-i prea stralucit, e in 3 pistoane cu 12 valve ...cauta ceva in 4 pistoane sunt mult mai rezistente.NU te bucura la un consum mic ca-ti mai bine sa bag cate 1-2 litrii la 100 in plus decat sa bagi 20-30 de milioane o data in motorwinking

| johnsmith1890 a răspuns (pentru hashu1985):

Scuze am fost informat gresit este un motor de 1.2 16v big grin azi am sunat omu tongue