| anonim_4396 a întrebat:

TPU!
Vreau sa-mi explicati despre mecanica masinilor...va rog, mult!
Spuneti-mi despre bujii, amortizoare, suspensie, directie, punte si alte de-astea.Va rog mult de tot!

Dau funda! love struck

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Http://www.scritube.com/tehnica-mecanica/CURS-DE-MECANICA73988.php aici gasesti cate ceva la nivel de incepator. Daca vrei mai multe da-mi un mesaj privat si iti caut ceva link-uri!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact la transmisie si la suspensie nu mergelaughing)...

| radu4ra a răspuns:

Pai, ar fi foarte mult de scris aici in privinta motoarelor si a componentelor auto...
Daca te intereseaza pentru scoala, sau pentru tine te poti uita aici: http://www.scoalasoferi.ro/notiuni_elementare_de_mecanica_auto.html
Ai tot ce vrei TU, mai ales pentru inceput. :))
PS dar nu fac reclama la ceea ce ai sa vezi!