| EmmaCriss a întrebat:

Buna tuturor. Am 17 ani si mi-am ales deja cadoul pentru majorat (masina). :-) Am nevoie de cateva sfaturi. Vreau sa dau pentru permis, dar vreu sa invat inainte sa fac scoala de soferi :-! deoarece nu stiu nimic despre condus. :'( Am nevoie de cateva sfaturi de unde sa incep si sa imi sugerati cateva carti. kiss Merci!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Principalul il inveti in cadrul scolii de soferi oricum iti recomand sa te documentezi de pe http://e-drpciv.ro/ atat inainte sa incepi scoala cat si in timpul ei, te va ajuta foarte mult.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de ce spanac mai faci scoala? ca sa inveti

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, daca n-ai studiat cat de cat traficul, sa vezi cine, unde si cand trece, macar de pe trotuar, nu e momentul sa incepi scoala de soferi.
Dupa aia, incepi sa citesti cartea de legislatie si sa te verifici cu chestionare.
Apoi, inainte de a merge la scoala de soferi, e aproape obligatoriu in ziua de azi, sa stii pedalele, vitezele, si cum sa le folosesti. La scoala de soferi doar exersezi toate astea in trafic, pana la un nivel acceptabil (30 de ore trec incredibil de repede, de la 0 nu o sa inveti nici sa conduci, dapai sa stii sa te descurci in trafic).