| TheWingNight a întrebat:

Vreau sa devin Inginer mecanic. 1.Cat costa pe an facultatea de inginerie mecanica?, 2.Cati ani de facultate se face? Multumesc

1 răspuns:
| julie1006 a răspuns:

Examen admitere: SCRIS, tip test grila

Discipline examen:

1) (Prima proba) - Algebra si elemente de analiza matematica

2) (Proba a doua) - Geometrie plana si in spatiu, Trigonometrie sau la alegere -Fizica
Taxa de înscriere este de 100 lei
4 anii. cat costa daca nu intri la fara taxa nu stiu dar daca inveti sigur prinzi un loc din 300 si care o sa se puna la dispozitie si probabil ca taxa de inscriere o sa se schimbe ca asta e de pe anul asta