| япончик a întrebat:

ziceti-mi va rog cit consuma la 100 un HUMMER si cit poate consuma cel putin, si daca se poate de pus la corbiratie gaz, si cit va costa asta. Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de modelul de Hummer si de motorizare de la 18-20 pana la 45-50 de litri la suta depinde si ce cauciucuri are, si pe unde mergi cu el ca daca mergi prin noroi acoperit de zapada clar consuma mai mult fiindca trage mai greu, mai are si rotile ne echilibrate, mai are si scuturi de protectie, bare de protectie, bullbar-uri si asa mai departe ajunge la 50 lejer! Oricum depinde de motorizare in primul rand dar si de model si de anul de fabricatie.

Referitor la gaz da merge dar nu la modelele diesel acelea putine care au fost produse in rest merge la orice model pe benzina!