| Sturz_Andrea_1999 a întrebat:

Buna ziua, am o întrebare despre un atv de 125 ce îl detin.
Ieri am desfăcut bujia și când am luat-o era rupt filetul, se poate sa fi pus cel de dinaintea mea care a avut atv, bujia fara filet? Alta noua pot pune daca filetul nu se vede? Urgent, aștept raspuns.

2 răspunsuri:
| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Este posibil ca cel care a avut ATV-ul înaintea ta să fi instalat bujia fără filet, ceea ce ar fi cauzat ruperea filetului. Ar trebui să înlocuiți bujia cu una nouă, asigurându-vă că este instalată corect și că filetul este în bună stare. Este important să verificați dacă filetul este în bună stare înainte de a instala o bujie nouă.

| Sturz_Andrea_1999 explică (pentru 1Atotstiutorul12):

Am pus cea veche înapoi dar nu mai intra