| Robert_Robi_1995 a întrebat:

Am si eu o intrebare referitoare la directie,am un Matiz si in timp ce merg pe drum drept si cand accelerez puternic imi fuge rotile intr-o parte,cum ar fi ca imi trage cineva de volan, stie cineva ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are nevoie de calibrare la directie, sau pinionii directiei sant intro stare deplorabila.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima data verifica presiunea in roti, apoi directia si geometria

| Robert_Robi_1995 explică (pentru suntserios):

Echilibrarea am facut-o, am schimbat cap de bara, plus 2 brate, si tot am probleme cu ea, de 2 zile a inceput sa imi faca probleme..doar la viteza mare imi face asa, la 90/100 KM imi trage volanul stanga/dreapta

| aLeXsNs a răspuns:

Probabil pneurile sunt ori prea umflate ori prea desumflate, si in afara de astea masina este foarte usoara... la o viteza cc 90, daca ridici mana pe geam iti iei zborul. daca ma intelegi, daca nu uita-te pe la directie.