| Mihnea5 a întrebat:

Buna Ziua!
Am si eu o mica problema cu player-ul din masina.
Am cumparat de curand un player nou, mai mare si dupa specificatii mai bun decat cel vechi. Totusi de cand l-am luat nu-mi mai functioneaza bufferul corect, daca dau mai tare bufferul este acoperit de boxe si nu se mai aude chiar daca am bass-ul scos din boxe. Partea rea este ca imi si distorsioneaza boxele, ceea ce nu mi s-a intamplat pana acum.
Am descoperit ca antena masinii nu este legata la masa, dar nu cred ca influenteaza cumva. Mentionez ca am un subbuffer KICKER de 500 watts rms si o statie tot KICKER de 450 Watts rms care inainte porneau alarmele in parcare cu un casetofon SeViC.
Poate cineva sa imi dea un sfat in legatura cu ce as putea sa fac sa se auda din nou bine fara sa cumpar alt player?

1 răspuns:
| drifter_5260 a răspuns:

Vezi daca playerul are iesire separata pentru subwoofer. Si intervine si varianta sa nu fie mai puternic playerul fata de boxele masinii. Antena nu are treaba doar daca folosesti modulator FM.
Si inca ceva, dupa ce ti'ai cumparat playerul, ai umblat la conexiunea dintre statie si subwoofer?