| gamershell a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema la bicicleta cand pun frana pe spate imi scartaie foarte tare Ps am v brake cu saboti

Răspuns Câştigător
| JaguarSType a răspuns:

Depinde---- scartie mereu sau din cand in cand?
frana mai scartie cand mergi cu ea prin ploaie si e roata uda.
Daca scartie mereu inseamna ca nu sunt buni saboti.
Daca vrei sa-i schimbi cauta la un magazin, saboti care sunt mai adecvati rotii tale, adica dunt mai multe modele de saboti mai mari mai mici dar sunt facute dintr-un alt material si nu mai scartie!

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

De la saboti dar ce au exact nu cred ca iti poate spune cineva fara sa vada, doar din explicatii este absolut imposibil!

| TheDarkMita a răspuns:

Scartie ca a fost udata cred ca ai mers pe ploaie sau asa ceva

| adrianadi97 a răspuns:

Da-i cu foarte putin ulei ars pe saboti, dar putin, altfel frana nu va mai fi foarte eficienta.

| gamershell explică (pentru adrianadi97):

Am incercat acest lucru dar nu a avut nici un rezulatat crying(
Multumesc de raspuns

| adrianadi97 a răspuns:

Pai asta inceamna ca ar trebui sa-ti cumperi niste saboti noi, rezistenti la umiditatehappy

| Gorj a răspuns:

Ai sabotii uziwinking