| mafiaa a întrebat:

Cand pornesc masina dimineata, sau si pe zi dupa ce nu am mai mers cu ea de cateva ore bune, imi merge in "suturi" cateva secunde. Ce problema sa fie? Mentionez ca am un chevrolet spark 0.8 din 2009.
P.S. Are 3 pistoane si am inteles ca ar fi ceva normal la 3 pistoane.

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Depinde pe ce combustibil e motorina benzina. Posibil deteriorarea carburatorului sa a pompei de injectie.

| mafiaa explică (pentru Anonimuserr):

Benzina

| Anonimuserr a răspuns (pentru mafiaa):

Nu stiu daca e normal. Gandeste-te ca Dacia Logan are tot varianta 0.9 Tce dar are turbina si se misca destul de bine fara probleme. Probabil ca, daca ai turbina sa fie defecta si asta o poti remedia la Service.

| mafiaa explică (pentru Anonimuserr):

Am observat ca imi face asa doar cand acul de benzina e in zona rosie. Care sa fie problema?