| melissalidia123 a întrebat:

Buna ziua! Daca atunci cand am achizitionat masina, pe contractul de vânzare-cumpărare e trecuta adresa veche de domiciliu, dar, intre timp mi-am schimbat buletinul si adresa, pot intampina probleme la înmatricularea acesteia?
Mulțumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema, avand in vedere ca nu ti-ai schimbat datele personale (nume si prenume, CNP), o vei inmatricula la noul domiciliu.

| melissalidia123 explică (pentru Ioandelasal):

Ideea este ca nu e scris CNP-ul nicaieri, doar numele si adresa e trecuta pe contract.

| Ioandelasal a răspuns (pentru melissalidia123):

Nu cred ca vor fi probleme, dar ar fi fost bine sa fi trecut CNP, acesta este unic, numele si prenumele nu este si acum ai alta adresa.
Ar fi bine sa ai si o copie a vechiului act de identitate.

| melissalidia123 explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles, mulțumesc mult.