| PringAloe a întrebat:

De la reprezentanta masinii mele pot sa cumpar piese de schimb la masina?
In sensul ca, daca spre exemplu s-a stricat/rupt/deteriorar o anumita piesa (Maner masina, amortizor portbagaj, oglinda retrovizoare etc) pot gasi piesa respectiva sau sa dau comanda de ea la reprezentanta?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine in autodoc24.ro pentru ca e mai ieftina, reprezentanta cumpara aceeasi piesa de unde ti.am zis si o vinde mai scump pentru ca are un ambalaj care pune marca masinii tale

| PringAloe explică (pentru mgtow):

Multumesc!

| mgtow a răspuns (pentru PringAloe):

E usor introduci seria vin care vine pe parbriz in coltul din dreapta sau stanga jos / mai e ubicat la usa soferului pe o placa de metal prinsa. Apoi piesa dorita pui la cautari, ai preturi de la cele mai mici pana la cele mai scumpe, te orientezi sa fie la juma de pret asa merita

| badpanda a răspuns:

Si reprezentantele comanda piesele la sediul lor central.Si au preturi de te doare capul.
Dar gasesti piese originale la orice magazin de piese daca specifici ca vrei piesa de origine.