| tuzhanyi a întrebat:

m-ar interesa cam cat costa sa inmatriculez masina? skoda oktavia din 2005. 90cp 1. 9tdi, aproximativ nu stiu detalii norme de poluare etc, aproximativ?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Codul motorului de 90cp e ALH, si are norma de poluare Euro e. Taxa e in jur de 1500E, nu prea renteaza.
http://static.anaf.ro/......_2014.html

| DataSoft a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cum zice si colegul..nu renteza sa inscrii masina in Romania taxa este exagerat de mare. mai bine mergi la bulgari ca este mult mai ieftin ca sa inscrii masina.