| Todixxx9 a întrebat:

Bună ziua! Peste 2 săptămâni am examenul practic pentru obținerea permisului de conducere! Instructorul meu mi-a cerut 150 de lei pentru ziua examenului altfel nu-l pot susține. Cei care ați mai dat traseul recent ați plătit aceasta zi de examen? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Posibil sa fie vorba de asigurarea masinii si prezenta instructorului la examinare, bineinteles daca acestea nu au fost incluse in taxa platita pentru scoala de conducere, asa ca intereseaza-te la scoala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E plata mașinii pentru ziua de examen.

| ioana748 a răspuns:

Se plateste inchirierea masinii si prezenta instructorului.
Este o taxa separata de cea de scolarizare.
Asa este peste tot.
Insa daca ai platit deja taxa de examen la scoala, instructorul face abuz.

| vlllaaddd a răspuns:

Boss, eu zic sa ii dai banii ca altfel o sa vorbeasca cu politistul sa nu treci examenul.

Ce mai sunt 150 lei in ziua de azi, gandeste-te ca o sa ai permisul si daca nu ii dai banii nu o sa treci examenul.

Si nu cred ca vrei sa astepti iar 2-3 luni ca sa dai din nou examenul.

Asa peste 2-3 luni ai si masina deja daca ii dai banii si ai si permis.