| ClaudiuM1997 a întrebat:

tocmai mi-am luat un vw bora 1.9 tdi 101cp euro 4. am o mica problema cu ea. porneste greu, chiar si cand e cald motoru si dupa moare cam in 5 secunde maxim. daca il turez putin asa cam 10 sec dupa ce a pornit nu mai are nimic. care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| FakeJoker a răspuns:

P.S: este doar o parare
Poate fi filtrul, pompa injectie, sau avansul pompei, spun asta pentru ca sunt probleme comune cu aceste simptome si rar este altceva, dar nu ai de unde sa stii pana nu o duci la un mecanic.
Mai ales daca porneste greu si cand e cald motorul poate fi avansul.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate fi pompa de injectie, debitmetrul, filtrul de motorina sau pompa de alimentare.

| Nimeni10 a răspuns:

Vezi sa nu ai probleme la pompa de alimentara, du-te cu ea la doctor, degeaba ne zici noua.