| emoboy a întrebat:

Calitativ vorbind, pe Logan motorizariile mai reusite sunt cele pe benzina sau cele diesel?

Răspuns Câştigător
| aeroclub a răspuns:

Din punctul meu de vedere mi se par cele pe benzina deoarece din "auzite..." am inteles ca cele diesel sunt cam proste in privinta injectoarelorbig grin

4 răspunsuri:
| maryy a răspuns:

Niciuna din variante nu e proasta, insa sunt de acord cu aeroclub. Daca vrei sa aiba o viata mai lunga, opteaza pentru benzinara deoarece exista probleme cu injectoarele pe motorina.

| RazzyFUnik a răspuns:

Sincer acum... niciun motor nu este reusit... e o masina low cost cu motoare vechi. Atunci cand a fost lansata avea tehnologie care era pe BMW pusa acum 20 de ani.
Detin logan si e o dezamagire... low cost care consuma totusi mult ma refer la benzina piese cam scumpe... si lista e lunga

| crynys a răspuns:

Calitativ sunt bune amandoua ca sunt facute de renault dar eu zic ca motorul pe benzina este mai reusit ca cel diesel asa in general si costa mai putin la intretinere

| shobby10 a răspuns:

Motoarele sunt cele de pe renault.am un megane din 2007 1. 5dCi 85hp si sunt foarte multumit de el! n-am avut probleme probabil ca i-am facut revizia la fiecare 10.000 de km sau un an si am avut grija ce motorina sa-i pun. Recomand motorul diesel daca mergi mai mult cu masina si in plus nu iti consuma atat de mult! Ca sa cureti injectoarele ai grija sa-l lasi la turatie mai mare (eu schimb la 4-5 mii de rotatii) Numai bine!