| Vlad162 a întrebat:

La ce benzinarie se gaseste cea mai buna benzina, calitativ vorbind?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Mie îmi place MOL. Dar alimentez si de la Petrom, Gazprom, Lukoil, Socar...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic ca la Mol

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aia standard, e la fel cam peste tot.
Benzina premium e de la cifra octanica 98 in sus, iar cea mai "tare" pe care am intalnit-o pe piata este la OMV, de 100 sau 101, nu mai retin exact.

| regis a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cea de la OMV se cheama Maxx Motion 100, fiind unul si acelasi produs cu cel vandut de Petrom sub denumirea de Extra 99.
Cele doua branduri (de fapt 3, cu PetromV) sunt aprovizionate din aceleasi rafinarii, cu aceleasi vagoane cisterna, prin intermediul acelorasi depozite, din aceleasi tancuri.
Astfel spus, daca doua cisterne sunt incarcate din acelasi tanc, cea care pleaca la Petrom livrand Extra 99, iar cea care merge la OMV Maxx Motion 100, care dintre ele va avea cifra octanica cea mai ridicata?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La omv.

| Nimeni10 a răspuns:

Rompetrol sau omv.