| anonim_4396 a întrebat:

Cam care este consumul unui Opel Vectra din 96 cu motor de 1.8? Eu stiam ca, consuma cam 10% dar altcineva a zis ca mai mult.Deci pana la urma cat consuma?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Consumul depinde de foarte multi factori, dar in regim normal de exploatare, nu ajunge la 10%. Eu am avut un Omega din 95 cu motor de 2.0 16v si consuma in medie sub 10, cu toate ca este mai grea decat Vectra.
Cand imi faceam de cap ajungeam si la 12% in oras, in schimb la drum intins am scos 7, 2.

3 răspunsuri:
| olixandru a răspuns:

Date tehnice OPEL, afla cat combustibil consuma masina ta pe benzina sau motorina, norma de poluare, consum co2, in functie de capacitatea motorului, cai putere sau kw, ce capacitate a rezervorului are, greutate, inaltimea, lungimea, latimea autovehiculului, in cat timp prinde 100 de km pe ora, in cat timp accelereaza de la 0 la 100 km/h. http://www.vipercar.com/....../index.php

| olixandru a răspuns:

Salut uite aici toate datele tehnice pentru Opel Vectra 1.8 din 1996, cat consuma, capacitate rezervor, dimenziuni anvelope si roti, tipul de frane, greutatea masini, lungime, latime, cutie vitezem numar de usi, cai putere, cuplu maxim http://www.vipercar.com/....../index.php