| Xmen22 a întrebat:

Cam cat ar costa sa schimbi o garnitură de chiulasa la un motor de 1.6 benzina, de 15 ani mașina, cu tot cu manopera?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Noi de unde sa stim, nu stim cat costa acea garnitura poate e 80 de lei poate 300 de lei apoi manopera variaza de la service la service.
Cei care te pot ajuta sunt cei de la serviceul la care vei face aceasta operatiune, iar garnitura o poti cumpara de la magazinele de piese auto.

| relian a răspuns:

Trebuie 3 garnituri cand schimbi ce spui tu.Granitura de chiulasa,apoi garnitura de evacuare si admisie, pentru ca se da chiulasa jos.
Cat costa? Intreaba si tu la un magazin, cred ca vin la set toate alea, plus garnitura de capac, aia uitasem laughing
De schimbat o poti schimba si tu daca ai ceva indemanare, ai nevoie doara de o cheie manometrica.
Dar ca idee de ce vrei sa o schimbi?