| bogdan3vl a întrebat:

am o problema lucrez pe un matiz la o firma si astazi i-am ars chiulasa sau garnitura la chiulasa.patronu mi-a cerut 200 lei pentru chestia asta ca sa numi faca probleme sa ajung si pe la politie.
spuneti-mi si mie cat costa o garnitura de chiulasa si cat costa o chiulasa si eventual si un set segmenti motor

astept urgent raspuns

funda

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Garnitura costă 14 lei, set segmenţi 100 lei, chiulasa găseşti aici : http://anunturi-auto.4tuning.ro/bazar/cauta.asp?cauta=chiuloasa+matiz
Dar nu înţeleg cum ai reuşit.

| bogdan3vl explică (pentru Arthur):

Pai m-am enervat foarte tare pe patron ca mereu imi vorbea urat si eu de nervi i-am tinuto numa in scrturi i-am dat 80 cu a 2-a 110 cu a 3-a blana si de atunci incepuse sa se duca putin ca i-am dato si pe a 4- a si am vrut sa ii dau in blana si cu a 4- a si nu am mai apucat ca a iesit fum din ea si s-a oprit motoru.astia sunt patronii tot ei au de pierdut ca nu stiu sa se comporte cu angajatii.sa zicem ca eu ii repar masina dar si daca eu repar aia nu mai e masina la ce am facut cu ea azi si nici planetare nu cred ca mai are

| Arthur a răspuns (pentru bogdan3vl):

Dă-i 200 şi salută-l din mers.

| 0rlando a răspuns:

Nu piesele costă mult, ci manopera.
Stai liniștit, decât să ai probleme mai bine dă-i omului 200 de lei.

| bogdan3vl explică:

Mi se pare prea putin.Te pricepi la masini? Sigur e atat? As avea nevoie de un raspuns de la cineva care se si pricepe ca asa preturile alea le-am vazut si eu mai devreme pe net poate sunt puse la vrajeala anunturile alea. Oricum mersi si daca ma mai poti ajuta cu ceva astept raspuns

| tudorviorel a răspuns:

Undeva la 200 lei te duce garnitura cu segmenti cu tot dar se poate sa fie mai multe.referitor la politie nu este un accident de circulatie.sa te poata cerceta politia.