| GaryOfLivia a întrebat:

Cam cat costa o inmatriculare cu toate chestiile necesare (ITP / Taxa de poluare)? Masina e un KIA de prin 2007-2008 (Nu stiu sigur ca nu e a mea, intreb pentru cineva) motor 2.0 cred. E Euro 4

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

500 RON rar ul, vreo 1400ron rca ul și câteva sute, pana în 300, restul taxelor

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa de poluare nu se mai plateste de anul trecut
IPT nu e nevoie sa il faci la inmatriculare decat daca aduci masina din afara

| GaryOfLivia explică (pentru suntserios):

Da eu am o cunostinta care vrea sa aduca o masina din Italia sa o inmatriculeze in Romania si dupa pleaca cu ea inapoi in Italia.
Am vorbit mai mult si e un Kia Soul din 2009 pe motorina, nu stiu ce motorizare.
Ai idee cam cat ar costa toata chestia cu inmatricularea?

| GaryOfLivia explică (pentru suntserios):

Edit: e 1.6 motorina

| suntserios a răspuns (pentru GaryOfLivia):

500 RON rar ul, vreo 1400ron rca ul și câteva sute, pana în 300, restul taxelor