| pacalici a întrebat:

Cam cat ziceti ca iau pe un fiat marea pe motorina motor 1.9, inscrisa pe bulgari taxe si inclusiv rovinieta la noi platite pana in 2013, anul fabricatiei 1998, kilometri 220 000.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Lasati ma omul sa achizitioneze ce vrea, sunt banii lui. Masina merge pe la 1500-2000 de euro daca nu are alte probleme si daca are caroseria buna, dar daca stii sa negociezi o scoti si pe la 1300. Daca e mai scumpa de 2000 eu zic sa negociezi puternic si daca e mai ieftina sa fi atent la probleme ascunse!

8 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Nu se poate lua cine stie ce mai ales ca e imatriculata in stainatate si e din 98 (taxa de imatriculare pe Romania e scumpa), are cativa km facuti...cred ca undeva la 1500-2000 poate, dar si asa nu stiu daca sunt clienti pe vremea asta (pui negociabil si vezi poate reusesti sa o dai la un pret mai bunicel).Te mai poti uita la masini asemanatoare cu a ta pe site-uri gen:autovit.ro,mobile.ro,bestauto.ro si vezi ce preturi pun ei si in ce conditii, o poti pune si tu aici pe site-ul lor.

| slalomprintrecretini a răspuns:

Te sfatuiesc sa pui de exemplu 4500 de euro negociabil, si daca cineva este interesat si vrea sa negociati scazi si ajungi unde vrei tu.

| paulpaul25 a răspuns:

Cam pana in 3500-4000 EURO!

| anonim_4396 a răspuns (pentru paulpaul25):

Inseamna ca habar n'ai de vanzarile auto! masina veche, fiat ( gen dacia la noi), motor prea mare in raport cu pret/consum la litru de motorina, nici nu e inscrisa in tara, bla bla bla, eu te'as sfatui s'o mai tii cat poti si apoi sa'i dai foc!

| Magnifico a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ti se pare asa mare motorul 1.9 disel? Nu cred ca are consumul mai mare de 6-7 %.Eu am Renault Espace 3 motor 2000 benzina si in medie ia 8-9%

| anonim_4396 a răspuns (pentru Magnifico):

Deci daca tu crezi ca un motor diesel din 1998 are la bord 1500 - 200 de km - imi dau seama cat habar ai si tu despre motoare! ma mir ca ai comparat consumul de combustibil al unui diesel cu al unui "benzinar"! in fine, daca tu "crezi" ca reuseste macar s'o vanda la mai mult de 1000 d euro i'i mai dau eu 100 cadou! auzi tu la el, un diesel din 98' nu are consum mai...caci si tu ai un motor de 2000 benzina si laughing laughing! de parca pe vremea aia (lu' 98' ) existau sitemele electronice de alimentatie! may vere, p'atunci erau carburatoarele diesel ce consumau de le rupeau! oricum, ai fost amuzant!

| pacalici explică (pentru anonim_4396):

Sincer nu imi consuma multe merge super bine are consum de 4, 5 in afara orasului si in oras 7. imi place foarte mult masina nu are nici o problema e insecisa la bulgari la bulgari este 100 de euro pe an totul... asigurare, stare tehnica, dar vreau sa imi iau un bmw 318i Rechtslenker e in jur de 1000 - 1500..

| Magnifico a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu stii destule despre "motoare" nimic de spus! Esti chiar un geniu ma! Pretul ii pui cat vrei tata poti cere si 10.000 ca nu iti spune nimeni nimic! Ca nu ai cumparatori asta e altceva! Inca ceva tu chiar crezi ca motoarele diesel au consum din ala ca la un vw Toareg 20%? Habar nu ai ce inseamna diesel! Iti spun eu ca exista o diferenta uriasa intre benzina si motorina ca carburant si la fel este si diferenta dintre motoare! Tu ai masina? Daca da, ce motor ai pe ea?