| andrei099686086 a întrebat:

Cand pornesc masina (Renault laguna 2 cu navigatie) navigatia se aprinde apare sigla de la reno si se stinge sunt momente cand merge si 5-10 min dar sunt foarte rare. Cine zice are funda!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taicamiu' e pasionat de renault si stie cate ceva despre firma. Masina e sedan? Cel mai probabil este un contact imperfect iar de la trepidatii sau gropi se misca si se intrerupe. Aceeasi problema a avut o taicamiu' la un megane rs cu calculatorul de bord, uneori se aprindea, uneori nu. Sedanul este facut in Turcia, fiind turcesc, este mai predispus la chestii d-astea( fara suparare.) taicamiu are si megane 2 sedan si nu e nici o diferenta fata de un breack, de exemplu, care e facut in Franta.

| andrei099686086 explică (pentru anonim_4396):

Nu e sedan, e laguna 2

| anonim_4396 a răspuns (pentru andrei099686086):

Da, laguna 2, breack sau sedan? in fine. asta e boala lor in general. Probabil un contact imperfect daca zici ca se aprinde si se stinge.

| Wehes a răspuns:

Consulta un electrician auto, sa nu fii facut un scurt-circuit pe undeva.

| StefanCosmin a răspuns (pentru Wehes):

Sigur a facut scurt daca porneste si se opreste, cred ca s ar putea sa trebuiasca sa schimbi toata navigatia