| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre aceste masini e mai potrivita pentru incepatori? De ce? Fiat 500,
Hyundai I10 sau I30 sau Getz sau Accent sau I20; Kia Cee'D sau Rio sau Noul Picanto; Mithubisii noul colt; Nissan Micra; Peugeot 107; Renault Symbol sau Clio sau Clio Estate; Seat noua Ibiza SC sau NOUA IBIZA; Smart fortwo; Toyota noul aygo sau Yaris 2009; Volkaswagen polo
Mentionez ca vreau sa stiu care e cea mai avantajoasa din toate puncetele de vedere!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu daca as fi incepator as incerca sa caut un Golf 4 care se apropie de pretul celor spuse de tine, daca ar fi sa aleg dintre acelea as merge pe Volkswagen Polo sau pe ceva japonez Aigo, Yaris sunt cam pe la acelasi nivel si chiar si Noul Colt dar la Mitsubisii sunt ceva mai scumpe piese decat la restul. Oricum pe primul loc conduce detasat Polo, consum mic, revizii ieftine, piese ieftine, rezistenta destul de mare pentru dimensiunile lui in caz de accident Doamne fereste! Eu as merge pe Polo daca nu iti place sau nu ai bani de Golf!

2 răspunsuri:
| vl96cos a răspuns:

Polo sau un renault ...mai bun ar fi un golf3 sau 4

| UiteeeeVezi a răspuns:

Cea mai potrivita pentru incepatori este una pentru care sa nu iti para rau daca o accidentezi si sa nu iti manance buzunaru. pentru ca esti la inceput si riscul e mare. dupa jumate de an/ 1 an poti trece la ceva mai performant. Succeshappy