| GregHouse a întrebat:

Salutare!
Ce recomandati dintre:
- VW Polo 1.2 benzina, an 2006
- Hyundai i10, 1.1 benzina, an 2009
- Seat Ibiza, 1.2 benzina+GPL, an 2007
- Toyota Aygo, 1.0 benzina, an 2007
- Renault Symbol, 1.2 benzina, an 2009
- Skoda Fabia, 1.2 benzina, an 2007?

Ma intereseaza in mod special:
- consum urban cat mai mic
- sa fie cat mai ieftina de intretinut (consumabile, piese etc.)
- fiabilitate cat mai mare

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Renault Symbol.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Polo, Ibiza si Fabia sunt practic aceeasi masina, in haine diferite. Aceeasi platforma facuta de VAG.
De Toyota nu stiu mai nimic, nu ma pronunt.
Renault cu siguranta e superior VAG-ului la capitolul fiabilitate. Teoretic e mai scump la piese, practic nu ai sa simti asta. Consumul e foarte ok.
As merge pe Clio, chiar ma bantuie ideea de a cumpara un Clio 1.2 pentru circulat in oras, in locul 'balenei diesel'.