| Aalexander a întrebat:

Care e diferenta intre o masina pe benzina si una pe motorina.
Eu la scoala de soferi am facut pe motorina iar instructorul mi a spus in mare care e diferenta, dar as vrea sa stiu mai mult.

5 răspunsuri:
| Predator30 a răspuns:

Pai in primul rand pe motorina nu trebuie sa o acelerezi atata cand pleci de pe loc,pe benzina trebuie adica iti moare mai repede motoru,dupa pe benzina pleaca mai bine fata de motorina,adica are pleacarea mai buna, dar un dezavantaj ar fi ca benzinaru consuma mai mult, iar pe motorina mai putin, daca mai doresti sa stii mai multe intreaba-ma, o zi buna!

| Aalexander explică (pentru Predator30):

Vreau sa mi iau masina asta. http://mercador.ro/oferta/volkswagen-golf-cabrio-IDSRZN.html#559226ac2c
Sunt dispus sa bag 200 euro in reparatii, crezi ca i suficient?

| Predator30 a răspuns (pentru Aalexander):

Eu spun ca nu merita masina aia deoarece cred ca ai observat ca nu e inmatriculata, si ca sa iti faci o idee inmatricularea te costa cam 1000E poate si mai mult, deci mai mult decat masina ...Asa in starea in care e acuma daca nu dispui de mai multi bani este ok dar ai sa vezi ca nu o sa reusesti sa o inscri pentru ca e mare taxa de inscriere! Gandeste-te la alta spun eu acuma e alegerea ta

| Aalexander explică (pentru Predator30):

Nu cunosc nimic despre acest domeniu.
Inafara de taxa de inmatriculare care din cate vad e imensa, ce alte costuri de genul mai sunt?

| Predator30 a răspuns (pentru Aalexander):

Este imensa la aceasta masina deoarece nu este inscrisa in Romania ...Pai mai sunt taxe dar nu asa scumpe, cam cu 100-150 de euro se platesc toate, Sunt multe forumuri pe care poti sa citesti.