| AvalohAlyn a întrebat:

Care e diferenta intre un autobuz si un autocar?

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Numele laughing

| CORE55 a răspuns:

Autocarele sunt pentru calatorii mai lungi, au mai multe scaune, majoritatea au televizoare, unele mai noi au si toaleta, nicidecum nu ai voie sa stai in picioare. In general, trebuie sa intelegi ca autocarul este mult mai confortabil, insa folosit pe distante mai mari.

Autobuzele sunt pentru transportul din comun, gen, autobuzele din oras, cu care te deplasezi aproape zilnic. In autobuze, mai mult stai in picioare, ca nu prea au scaune suficiente pentru un numar mai mare de persoane.

| EuAsaCred a răspuns:

Diferenta de greutate si de locuri.