| Radu_8119 a întrebat:

Care este diferenta intr-un scuter si un moped?

Răspuns Câştigător
| Broadband a răspuns:

Moped- are un singur loc, slab la putere
scuter-pentru 2 persoane, arata mai bine, mai puternic, mai performant( turatii motorului, sunt unele modele care au si asa ceva, )
e o diferenta uriasa intre moped si scuter.
scuter- o minimotocicleta
moped-bicicleta cu motor

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diferenta consta in faptul ca scuterul face parte din categoria moped, dar nu toate mopedele sunt scutere, respectiv mopedul poate avea 2, 3 sau 4 roti, scuterul are numai 2. Numai bine!

| sixtythree a răspuns:

Nici una. Este una si aceeasi. Vezi: http://dexonline.ro/definitie/moped

| Ayashi a răspuns:

Scuterul il stim iar moped e ala cu pedale, in orice caz amandoua sunt prostii, cei care au avut probleme cu ele stiu despre ce vorbesc eu aici