| nuconteazama a întrebat:

Care stie cat consuma un scuter aprilia sr? si cat prinde viteza maxima?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| axeldavid a răspuns:

Intre 2 si 4 la suta depinde de ce model este si daca nu are limitator de viteza prine 100-120.

| dru1darius a răspuns:

In primul rand, doar o singura motorizare de aprilia sr poate prinde 120kn/h, ii cea de 125cmc, aprilia sr sunt 3 modele, 1 model cu 2 motorizari de 50cmc, apa si aer minarelli, al 2 model de sr, are 5 motorizari, 4 de 50 cmc, minarelli, piaggio, aprilia sin franco, si mai este cea de 125, iar modelu 3 are 3 motorizari, 2 piaggio, iar una aprilia, consumul cel mai mic il obtine cel pe injectie cam 1, 5%, iar consumul cel mai mare ii de 4% la cel de 125, toate motorizarile sunt 2 timpi, iar consumul ii pentru afara

| Hanifi_Yahia_1994 a răspuns:

Bune