| anonim_4396 a întrebat:

Cat cantareste caroseria unei masini?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

@seth - atentie la termeni - omul intreaba de caroserie. Adica din greutatea totala a masinii trebuie scazute toate elementele ce nu tin de caroserie. Daca scazi numai motorul, transmisia si sistemul de rulare greutatea totala a masinii va scadea semnificativ.
Bineinteles ca e foarte greu de spus cat cantareste caroseria unei masini, insa majoritatea au intr-adevar sub 1000 de kg.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Caruseria unui autoturism nu poate depasi o mie de kg.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Depinde la ce masina te referi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai una poate cantari 1000 de kg sau 10 tone alta 3500 kg, toate sunt masini, la care te referi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de la una la ata cam intre 800Kg si 2T maxim la suv-uri cred.

| seth a răspuns:

Caroseria unui autoturism ce poate fi condus cu categoria B nu poate sa depaseasca 3500 KG

@ stefan, ba poatehee hee