| Myhay94 a întrebat:

Cat consuma un fiat marea weekend motor 1.6, 16 v. an 1997?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut Mihai, păi nu scrie in cartea ei tehnică? Asta dacă cumva o ai. Dacă nu incearcă la un service autorizat, acolo sigur i ti vor spune băietii cit consumă si in mod sigur îi vor face si niste teste. Baftă multă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că na, cât vrea el.

| Myhay94 explică (pentru anonim_4396):

Si vrei funda nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Myhay94):

Doamne ferește, asta mi-ar mai trebui. Nu mă confunda cu eșecurile umane de pe aici laughing

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Intraurban: 10-12 l/100 km
Extraurban: 7, 5-8, 5 l/100km

| Eclipse a răspuns:

Depinde si cum a fost construit motorul, depinde si cum conduci. Din cate stiu, in afara orasului consuma 6.5 L dar in oras te cam rupe 11 L. Cel mai bine e sa cauti pe diesel. Cu un diesel ajungi la un consum destul de ok.