| MihaiPaleologu a întrebat:

Cat costa asigurarea pentru un autovehicul de capacitate cilindrica 1.0 l la 22 ani, pe an?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe la 1500 RON an probabil. Găsești calc suficiente pe net

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La 22 de ani nu îți mai face nimeni asigurare.

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Ai visat răspunsul? Sau de unde l ai scos?

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Am lucrat 10 ani în asigurări, cu 10 companii diferite, așa că nu numai l-am visat, l-am mâncat pe pâine.

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Hai ca ești amuzant. Nu mai debita bălării, unii s ar putea sa te creadă și e aiurea sa dezinformezi lumea.

| KaTsSu a răspuns:

Pentru varsta ta o sa ai o asigurare exagerat de mare, un minim de 1.000 de lei, recomandat ar fi sa o pui pe numele unuia din parinti, scuteste foarte mult.
Nu conteaza foarte mult capacitatea motorului cat conteaza varsta.
Oricum, daca chiar vrei, gasesti la cei de la eMAG, sau pur si simplu scrii pe google calculator asigurari si iti bagi toate datele pe care ti le cere (ale tale + masinii) si iti vor da ei preturile de la cel mai mic dealer de asigurari pana la cel mai mare.
Sper sa iti fie de ajutor raspundul.