| mona76 a întrebat:

Cat costa inmatricularea unei rulote?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de rulota, vechimea ei, dimensiuni, clasa din care face parte (easy, cargo, basic, medium, high, lux, super lux, business etc. sunt vreo 15 clase de echipare) si cam atat. Oricum nu difera foarte mult preturile nu te costa decat taxa de inmatriculare si talon + tx de numere...in total vreo 150ron+asig+rar deci cam 400-500 de lei. Dar in functie de clasa creste sau scade cu maxim 27 de lei diferenta dintre prima si ultima clasa + 37 lei daca este echipata cu generator electric!

| Moroianu_Adi_1958 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Rulota este din 2000 si mi-a cerut prin firma 1000 lei. Este mult?

| Moroianu_Adi_1958 a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Multumesc pentru raspuns.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Moroianu_Adi_1958):

Intrebarea era postata in 2011, acum suntem in 2017, au trecut 6 ani :)))

Acum 1000 de lei nu este mult, depinde si de clasa rulotei si de unde este adusa, daca necesita traducere de acte, etc.

Daca este auto-rulota, adica are si motor, tractiune proprie, lucrurile se schimba radical, e cu totul altceva, daca este doar rulota tractabila, poate sa fie un pret decent cel de 1000 de lei, dar daca te ocupi singur de acte iesi sub 700 de lei, asta ti-o spun sigur ca nu exista vreo firma care sa perceapa comisioane mai mici de 300 de lei la asa ceva!

Ai aici cateva detalii http://www.blogrulote.ro/inmatriculare-rulota/ si te poti descurca!

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Moroianu_Adi_1958):

Cu placere, citeste raspunsul de mai sus, nu prea mai e valabil cel din 2011 de cand era postata intrebarea initiala si de cand postasem eu raspunsul!