| CosminDami a întrebat:

Cat costa reparare unor zgârieturi pe o aripa la Mercedes Benz Vito?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca sunt zgarieturi adanci (mai ales daca sunt si indoituri), singura solutie este pregatirea pentru vopsit, cu chituire, apoi revopsirea elementelor/elementului afectat.
Eu ca tinichigiu particular cu conditii nu foarte promitatoare, as cere in jur de 70 lei pentru manopera la asa o lucrare, la care se adauga materialele (cred ca in jur de 200 lei).
In service autorizat te costa cel putin 150 euro, si primesti garantie pe lucrare. Insa sa nu uitam ca in service lucreaza tot de astia ca mine, extraterestrii sau roboti nu gasesti nicaieri.

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fa-ti casco si se repara gratis

Răspuns utilizator avertizat