| ☺ Smile ☻ a întrebat:

Cat costa repararea unui motor de masina la ford focus?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai depinde in primul rand de defectiune, iar apoi de tipul motorului, de serviceul la care mergi, de piesele pe care le alegi (piese de origine, echivalente sau din dezmembrari). Nu cred ca o suma estimata pe aici se poate apropia macar de costul exact al reparatiei, iar daca totusi se intampla, va fi o pura coincidenta.

Stefan
| Stefan a răspuns:

O prima solutie ar fi sa mergeti la un mecanic recomandat, sau sa respectati circuitul firesc mergand direct la receptie si astfel beneficiati de cadrul legal care obliga toate service-urile sa ofere garantie pentru toate lucrrile executate si pentru piesele de schimb montate. Garantia pentru piesele mecanice este de 90 de zile. Pretul pe manopera se fixeaza in functie de necesarul lucrarii respective iar acesta se calculeaza in functie de durata stabilita de constructor. La sfarsitul lucrarii vi se inmaneza o factura in care apar timpi manopera si preturi standard.

| florin752010 a răspuns:

Depinde ce are motorul, si din ce an de fabricatie este masina. pentru ca sa fie facut(segmenti, camasi, etc.) te costa in jur de 1200 euro.