| Aaa13579 a întrebat:

Ce cheltuieli sunt necesare pentru o masina, ma refer la taxe etc.
Nu am pe cine sa intreb hah

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozit
rca / eventual casco
itp odata la 2 ani
revizie anuala
benzina
rovignieta
si tot ce apare extra inclusiv consumabilele la masina

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Hmm... in principiu, daca esti sarac: mai bine fara masina.

| Aaa13579 explică (pentru doctorandus):

Voiam sa intreb mai mult pentru viitor, de exemplu itp ul cat e, etc

| MistarGoGu a răspuns:

Daca este hibrid sau electrica costurile se mai " reduc " un pic ca la un motor termic pot sa " crape " multe chestii!
Prin firma sau PFA multe cheltuieli sunt deductibile friscal!
Unele total altele partial! Trebuie vorbit cu un contabil.
La un hibrid plătești jumate din taxa aferentă unui motor termic!
Exemplu : masina are motor 2.4 l tu plătești jumate din taxa pentru motor de 2.4!
Acum depinde de orasul unde o ai înmatriculat@!

| DonMoldo a răspuns:

Depinde strict de masina

| CalinaXandra a răspuns:

Depinde de masina și de bugetul tău laughing preturile difera de la masina la masina, motor, anul fabricației etc