| JaguarSType a întrebat:

Cat costa sa inscrii o masina cu motor de 3.1 diesel?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Masina se inmatriculeaza si depinde daca mai trebuie sa platesti ori nu timbrul de mediu.
Poti calcula singur timbrul de mediu, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANF:
https://static.anaf.ro/......_2015.html
La timbrul de mediu se mai adauga, dupa caz, ITP, asigurarea RCA, impozitul anual, numerele de inmatriculare si rovinieta, deci inca cca 3.000 lei.

| OldSoul a răspuns:

Stai calm, o sa ajungi sa imatriculezi in Bulgaria Stype-ul tau, in tara te costa mai mult decat ai dat pe masina sa o inmatriculezi, si inca daca iti "convine" sa vezi dupa cand ajungi la impozit si asigurare, o sa platesti masina de multe ori.

| JaguarSType explică (pentru OldSoul):

Nu e nici un s type!

| OldSoul a răspuns (pentru JaguarSType):

Ok.

Răspuns utilizator avertizat