| WooppS a întrebat:

Cat este taxa de imatriculare dacia logan 2006 euro3. funda

1 răspuns:
| Scherimuvi a răspuns:

Dacia Logan
Formula de calcul a taxei auto 2012 este disponibila aici.
http://www.wall-street.ro/......tilor.html

Statul va percepe anul viitor pentru un autoturism Dacia Logan inmatriculat in 2006 in Romania o taxa auto de 1.200 de euro, daca are propulsorul pe benzina de 1, 4 litri 75 CP Euro3, la prima schimbare a proprietarului.

Capacitate cilindrica: 1.390 cc benzina
Emisii CO2, combinat: aprox. 166 g/km
Prima inregistrare: 2006
Euro3

In anul 2006, au fost inmatriculate in Romania 96.000 de autoturisme noi Dacia Logan.

Pe mobile.de, autoturismele Dacia din 2006 au norme de poluare Euro4. Daca asa au fost livrate in 2006 la export de uzina de la Mioveni atunci este mai convenabil sa cumperi Logan la mana a doua din Germania decat din Romania, intrucat taxa va fi de 380 de euro.