| anonim_4396 a întrebat:

Cât te ţine şcoala de şoferi(legislaţia şi traseul) de categoria B?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cam 2-3 luni, mai ales vara, cand este foarte aglomerat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In general cam 1-2 luni, depinde cum iti programezi orele de condus

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Legislația ține 2 săptămâni, iar orele sunt 30 şi trebuie să dureze cel puțin 1 lună şi jumătate...
Însă, minimul de ore pe care îl poți face e de 15 dacă vrei să dureze mai puțin şi dacă acceptă instructorul să faci doar atâtea. După care urmează sala şi dacă o iei din prima, mai ai cam multicel de aşteptat până dai traseul, acum depinde şi de județ. Baftă

| prodatory2k a răspuns:

La noi nu se face legislatia...o invatam noi din carte, iar de condus in jur de 30 ore