| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda!
Vreau sa imi spuneti cati bani ati dat pe scoala de soferi, cat a durat(legislatia si traseul) si daca a fost usor examenul?

Răspuns Câştigător
| Crush247 a răspuns:

Pe mine m-a ajuns unde-va la 13 Milioane lei (Vechi ).
pe la orele de legislatie nu am fost decat vreo 3 ore, nu avea rost, invatam acasa.
Scoala a durat aprox. 2 luni.
Dupa ce am luat sala, m-au programat la 1 saptamana pentru oras, la oras am stat aproximativ 30 de minute.
Mie nu m-i s-a parut atat de greu, nu i-am acordat mare importanta pentru ca aveam si bacul in aceiasi perioada. Dar cu toate astea am reusit sa iau permisul din prima, dar cunosc cazuri care incearca a ''10'' oara.

2 răspunsuri:
| nda a răspuns:

Depinde foarte mult de scoala. pe mine m-a costat in jur de 20 de milioane. iar examenul a fost destul de greu. ma refer la traseu. problema a fost ca din 30 de ore de condus, am condus vreo 10 prin oras... insuficient, evident. si am mai si avut parte de un instructor incompetent.

| crazypop a răspuns:

Salut pavel, preturi scolii de soferi variaza intre 10 si 15 milioane depinde acum de fiecare agentie, legislatia dureaza pana cande esti pregatit sa o dai trebuie sa o inveti acasa foarte mult te ajuta chestionarele iar traseul(orasul) intre 20 si 40 de minute.