| LanguageMaster a întrebat:

Cât timp durează drumul cu maşina de la Bucureşti la Cluj-Napoca?

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Acum iarna poti sa faci si 10 ore.
In mod normal cam 8-9 ore, daca te opresti sa mananci si sa faci pauza.

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mai ales daca o iei pe Brasov-Sighisoara-Tg Mures-Cluj Napoca ai impresia ca nu se mai termina.

| LanguageMaster explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Mulțumesc pentru informații!
Apropo, eşti şofer?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru LanguageMaster):

Da, am facut tara asta de n ori.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Depinde de starea drumului, atat cea tehnica si meteorologica cat si de gradul de aglomerare pe traseu. Eu am facut distanta asta in 6 ore si 15 minute inclusiv o mica ratacire prin Alba Iulia (am iesit din greseala spre Zlatna, am facut vreo 15 km in plus dus-intors), era in 2005, nu aveam GPS pe atunci. Dar am plecat din Bucuresti pe la 23:30 noaptea si am mers intins cu cel putin 80-90 km/h cam pe tot traseul. Pe vremea aia autostrada era doar Bucuresti-Pitesti Sud, treceai si prin Pitesti si prin Sibiu. Dar rezonabil cam 8-9 ore faci, cu pauze cu tot.